Jesienna kosmetyka twarzy

Kosmetyka twarzy jesienią zdecydowanie poprawi nam nastrój jesiennej słoty, ale ma przede wszystkim uzasadnienie zdrowotne.

Skóra powinna zregenerować się po długotrwałym działaniu promieni słonecznych, bardzo często jest odwodniona i wiotka, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Jesień to korzystny czas na zabiegi kosmetyki twarzy, ponieważ pogoda jest w miarę stabilna – nie ma silnego słońca ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia.

Dlatego warto intensywne zabiegi kosmetyczne zaplanować właśnie na tą porę roku.

Dodatkowo niespodzianka – czekają na Was w salonie VOUCHERY -20% na kosmetykę do wykorzystania do końca listopada:)

Kwasy kosmetyczne

W okresie jesiennym zdecydowanie polecamy kwasy kosmetyczne, czyli zabiegi eksfoljujące skórę. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, zobacz tutaj.

Kwasy kosmetyczne, czyli inaczej peeling chemiczny wykonywany jesienią ma na celu pozbycie się starego, wyschniętego naskórka. Po zabiegu skóra staje się wyraźnie gładsza i rozjaśniona, a przebarwienia i zmarszczki mniej widoczne. Ponadto, regularne stosowanie peelingów kwasami pobudza skórę do produkcji kolagenu i w efekcie do wyraźnego wygładzenia zmarszczek. Warto pamiętać, by po zabiegu nawilżać skórę, ponieważ proces złuszczania naskórka trwa nawet do 4 dni. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, by uzyskać najbardziej optymalny efekt.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, czyli zabieg mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą specjalnych głowic, diamentowych lub korundowych prowadzi do usunięcia zrogowaciałej warstwy skóry. W zależności od potrzeby może być albo delikatna, albo głęboka, jeśli jej celem ma być głęboka odnowa skóry lub walka z przebarwieniami. Po mikrodermabrazji skóra jest pozbawiona zrogowaciałej warstwy, jednak przez to staje się dużo delikatniejsza i bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego nawet jeśli zabieg wykonujemy późną jesienią, należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi kremem lub emulsją z filtrem UVA i UVB o faktorze minimum 30 (najlepiej 50).  Zobacz więcej

Rekomendujemy także, zbiegi nawilżające, dla odwodnionej i pozabawionej witalności skóry.

Najlepszym rozwiązaniem jest bezpłatna konsultacja z naszą kosmetyczką, która profesjonalnym okiem oceni i doradzi najodpowiedniejszy zabieg.

Loading Facebook Comments ...